Pompy Ciepła do ciepłej wody użytkowej

Ciepła woda najniższym kosztem!

Gama zasobników wody użytkowej, wykorzystujących pompę ciepła, zapewnia ciepłą wodę zarówno latem jak i zimą. Pozwalają one na wytwarzanie ciepłej wody użytkowej z wykorzystaniem energii pozyskiwanej z powietrza lub gruntu.


pompa ciepła BECT

Niezależne pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej

BECT - Zintegrowana pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej (powietrze/woda)

Typoszereg kompaktowych, powietrznych pomp ciepła do c.w.u. – BECT występuje w trzech wersjach: 210l, 260l oraz 270l i składa się z trzech głównych elementów:

  • Powietrzny wymiennik ciepła – odzyskuje on energię cieplną zgromadzoną w powietrzu. Energia ta po transformacji do wyższej temperatury oddawana jest do c.w.u. celem jej podgrzania. Miedziany wymiennik znajduje się w górnej części urządzenia. Dodatkowo BECT 300EH zaopatrzony został w wymiennik wężownicowy dla wspomagania przez kocioł lub kolektory słoneczne.
  • Pompa ciepła o mocy 1700 W zainstalowana w górnej części urządzenia. Pobiera ona ciepło z powietrza zewnętrznego ( w przypadku zainstalowania pompy w pomieszczeniu technicznym pobiera powietrze kanałem, przez ścianę budynku) lub z powietrza wewnątrz budynku (z pomieszczenia nieogrzewanego – piwnica, garaż)  Powietrze, z którego pompa odebrała ciepło można dodatkowo wykorzystać do schłodzenia spiżarni lub piwniczki z winami
  • Zasobnik c.w.u. o pojemności 210l, 260l lub 270l  

Pompa i wymiennik umieszczone pod wspólną obudową na zasobniku c.w.u, zapewniają wystarczającą ilość wody dla przeciętnego domu jednorodzinnego.

Dodatkowo zasobnik wyposażony jest w 2,4 kW lub 1,6 kW (wersja EH) grzałkę elektryczną.

Nowoczesny system sterowania umożliwia umieszczenie panelu w dowolnym pomieszczeniu w domu oraz na bieżąco informuje o ilości ciepłej wody i dostępnych kąpieli. 

więcej


zasobnik c.w.u. w systemach Sofath

Systemy: Caliane, Termeo, Lizea

Zasobnik c.w.u. (240 l lub 400 l).

Zasobniki dostosowane do pracy w instalacjach opartych na pompach Caliane oraz Termeo gwarantują ciepłą wodę użytkową przez cały rok. Podłączenie zasobnika ciepłej wody użytkowej w układzie hydraulicznym pozwoliło na uzyskanie ciepłej wody nie tylko w okresie grzewczym, ale również w miesiącach letnich, kiedy pompa nie jest wykorzystywana do ogrzewania pomieszczeń. Możliwość wyboru pojemności zasobnika zapewnia komfort użytkowania dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Jako dodatkowe źródło ciepła zasobnik wyposażono w 2kW lub 6kW grzałkę elektryczną.


zasobnik c.w.u. w systemie Natea

System Natea

Opcjonalny zasobnik c.w.u. (300 l).

Można osiągnąć znaczące oszczędności poprzez połączenie wytwarzania ciepłej wody z posiadaną instalacją grzewczą Sofath – Natea.
Podczas całego sezonu grzewczego (od 5 do 8 miesięcy w zależności od regionów) jak również podczas pracy sytemu w lecie na cele chłodzenia pomieszczeń, ciepła woda jest wytwarzana bez dodatkowych kosztów przez pompę ciepła dzięki systemowi bezpośredniego pobierania energii z generatora podłączonego do kompresora.
Jako dodatkowe źródło ciepła zasobnik jest wyposażony w 3kW grzałkę elektryczną. 

Opcjonalny zasobnik c.w.u. GEOSOLAR 300 l. w instalacji Natea.

Zasobnik ciepłej wody zasilany z trzech źródeł (trójenergetyczny):

• pompa ciepła – wężownica pracująca na czynniku R410A
• energia słoneczna –zabudowana wężownica solarna umożliwiająca  podłączenie paneli solarnych
• energia elektryczna – zabudowana grzałka elektryczna o mocy 3 kW.

W sytuacji gdy nasłonecznienie jest wystarczające kolektor słoneczny dostarcza energię do wytworzenia ciepłej wody sanitarnej. W przeciwnym wypadku pompa Natea bądź niezależna MI 134 zapewnią ciepłą wodę użytkową podczas reszty roku.

Strona www.sofath.pl wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji Zamknij